Syberia
(381m n.p.m.)

  • Długość podjazdu 3.2 km o średnim nachyleniu 3.7%. Przewyższenie: 119m.
  • Maksymalne nachylenie na 1km: 5.9%. Maksymalne nachylenie na 100m: 10%.
  • Nawierzchnia: szosa, stan średni. Ruch samochodowy: minimalny.
  • Kategoria podjazdu: 4 (69.1 ptk)

Alternatywa do standardowego wjazdu do Płazdy od strony Wygiełzowa. Mijamy tablicę końca miasta i skręcamy w lewo pierwszą ulicę (jest tablica z nazwą ulicy Kręta). Asfalt na Krętej pozostawia wiele do życzenia (jest jednak przejezdny na szosie), niemniej jednak jeżeli ktoś szuka stromego podjazdu, to w okolicy lepszego nie znajdzie. Poniżej podaję tylko link do samej ulicy Krętej.
Opis dodany przez użytkownika: Tomo

Dnia 2015-08-05 użytkownik xtnt dodał:
Jeśli to jest najlepszy stromy podjazd w okolicy to proponuję zerknąć na podjazd Kamionka ul. Stroma Maksymalne nachylenie na 1km: 10.8%. Maksymalne nachylenie na 100m: 16.5%. Gdzie jest większe nachylenie na 1 km niż tu na 100m. A niczym się ten podjazd od podjazdu do PŁAZY nie różni. W okolicy jest cała masa bardziej stromych odcinków, skąd to przekonanie, że to jest najbardziej stromy? Ale niech tam sobie figuruje w bazie. ;)

Dnia 2015-08-06 użytkownik Tomo dodał:
Kamionką ul. Stromą jest na pewno cięższym podjazdem, ale na pewno nie szosowym. Dziury w drodze, kamienie, korzenie itp. nie pozwalają jeździć, a zwłszcza zjeżdżać rowerem szosowym. Na Płazie od Wygiełzowa nie ma odcinków 10%, a na Syberii są nawet 20%. Dlaczego serwis wyliczył 10% na 100m tego nie wiem. Proszę sobie przejechać najpierw, a później komentować ;) Poniżej link do samej ul. Krętej. https://www.strava.com/segments/7508161?filter=overall

Dnia 2015-08-07 użytkownik xtnt dodał:
Nie wiem co takiego jest w Kamionce, kamienie takie są w 75% podjazdów górskich, np. Przehybie (i jakoś szosowcom to nie przeszkadza), a polecam też Hrobaczą Łąkę końcówka po samych kamiorach. Wjechałem na Skrzyczne (1257m) MTB z szosowymi oponami 1,65 i bez amortyzacji. Czym jest Kamionka? Niczym w porównaniu. Proponuje sprawdzić podjazdy Zagórze obok, które jest w terenie nawet nie kamienie tylko kawałki żywego terenu (a jest w bazie), potem Radar Zapałka przez rezerwat Skała Kmity, itd. pełno podjazdów w bazie z kamieniami i lepszymi rzeczami. Proponuję zobaczyć też niedaleko podjazdy Czerna, Szklary i Szklary II biją na głowę stromiznę tego podjazdu i ilością kamieni Kamionkę. Kawałki 20%, gdzie niby te 20% na 50 metrach, dlatego przy 100m podaje 10%, gdzie niby te 20% ma być, jak od skrętu w ul. Krętą do szczytu jest wysokość 325m i ponad kilometr długości czyli 50 metrów na ponad kilometr (5%), 20% to 20m wzwyż/na 100m wzdłuż to by ten podjazd miał 250m przewyższenia, gdyby było 20% to miałbyś 250m długości, a masz 1,250, więc skąd ta teoria 20%. Jak tylko będzie okazja od razu wpadnę tam z licznikiem VDO M4 z wyliczaniem % i zrobię fotki i zrzut profilu bo ja lubię fakty.

Dnia 2015-08-07 użytkownik xtnt dodał:
I ps. link ze stravy idzie inną zupełnie drogą jakbyś raczył zauważyć (poniżej ul. krętej) niż poprowadziłeś ślad. podejrzewam też, że zczytujesz bzdury ze stravy. Strava wypisuje bzdury jeśli chodzi o % bo nie każdy o tym wie.

Dnia 2015-08-07 użytkownik xtnt dodał:
Sorki trasa idzie dobrze, mój błąd przepraszam, strava inaczej pokazuje mapę. Ale na procenty to nie masz co patrzeć w stravie. Przyjadę i sprawdzę realne nachylenie. Jednakże wciąż uważam, że nawet jeśli wskaże te 20% to na bardzo krótkim kawałku (30-50m). I jest w okolicy wiele miejsc znacznie bardziej stromych. Dla mnie stromizna liczy się od 0,5 km i tu masz 8,5%. Posortujmy w Garbie po tej kategorii i Syberia jest na 14tym miejscu.

Dnia 2015-08-08 użytkownik Tomo dodał:
To jest baza podjazdów rowerowych, a nie tylko szosowych, więc nie dziwi mnie fakt, że jest Zagórze idące fragmentami terenem. Sam tam wjechałem szosą, więc się da, ale następnym razem pojadę co najwyżej mtb, bo szkoda sprzętu. Znam podjazdy Czerna czy Szklary i w mojej ocenie nie jest tak stromo jak tutaj, mimo, że pisząc "okolicy" miałem na myśli okoliczne 20 km, a nie cały Garb. Oczywiście, że nachylenie 20% jest na bardzo krótkim odcinku, wszak to krótki podjazd. Dodałem ten podjazd do bazy, bo wiele osób jeździ na Płazę, i niewiele wie, że można wjechać trudniejszą drogą. Jeszcze taka krótka uwaga, dla mnie stromizna to nie 500 m. Dużo bardziej w kość daje podjazd ze stromizną 20%, nawet momentalną, niż jednostajny 10% 3x dłuższy. Chętnie poznam bardziej strome podjazdy z okolic, jeżeli są w pełni asfaltowe.

Dnia 2015-08-18 użytkownik xtnt dodał:
Już sprawdzone, dzisiaj zrobiłem ul. Krętą czyli Syberię, zrobiłem zamek Lipowiec i ul. Stromą pod rząd żeby mieć porównanie i powiem jedno, ul. Stroma ma taki sam jak nie lepszy asfalt niż Syberia. Nawet Lipowiec ma dłuższy i lepszy jakościowo odcinek i też bardziej stromy odcinek niż Syberia. Na Syberii jest to malutki fragment jak dla mnie bez większego znaczenia, nie zmęczył mnie on wcale. Tu jest zjazd z Syberii http://youtu.be/iERgiMcImvU dla porównania Kamionka ul. Stroma https://youtu.be/wDIK49IrOuE Sam może się przekonać jakość HD Ul. Stroma to tytan, VDO M4 pokazuje tu non stop przez 0,5 km 20%, do linii drzew jest idealny asfalt i zrobiłem ten podjazd na 28calach 700x30C, jakościowo obie czy to ul. Stroma czy to ul. Kręta NIE NADAJĄ SIĘ DLA SZOS. To zależy tylko od determinacji użytkownika (w moim słowniku wszystko nadaje się na szosę). Ul. Kręta też ma mnóstwo kamyczków i piasku do tego spękany asfalt i bardzo niebezpieczny zakręt w miejscu największej stromizny gdzie może wjechać w bikera samochód/motocykl lub inny rowerzysta. Jednym słowem łatwo tu o wypadek. Ul. Stroma jest w moim odczuciu lepszym podjazdem szosowym i dwu-trzykrotnie bardziej wymagającym. Kontynuując temat uważam, że jest sporo bardziej stromych od Syberii podjazdów, jak choćby podjazd na zamek Lipowiec po doskonałym asfalcie znacznie dłuższy fragment 17%, Alwernia ma bardzo duże nachylenie. Stare Dworzysko ma podobne fragmenty. Także to tylko mały fragment 50 metrów 16% stromizny - jak sądziłem od początku tak się sprawdziło w praktyce. Dłuższy fragment ma niedaleko położony podjazd Chełmek VDO też pokazał tam 16% I co również ważne, ul. Kręta czyli Syberia jest wciąż bardzo wartościowym podjazdem, posiada doskonałe walory widokowe i co by nie mówić jest wciąż stromy. Pozdrawiam

Podjazd należy do regionu: Garb Tenczyński i Okolice Krakowa

Podjazdy w pobliżu: Kamionka (ul. Stroma) Kamionka

Zajmowane miejsca podjazdu Syberia w rankingach bazy altimetr.pl
Kryterium Miejsce podjazdu w całej bazie Miejsce podjazdu w Polsce Miejsce w regionie Garb Tenczyński i Okolice Krakowa
Przewyższenie podjazdu. Różnica wysokości między startem a metą wynosi 119 metrów. 1242. 823. 5.
Wysokość. Koniec podjazdu jest na wysokości 381 metrów nad poziomem morza. 1032. 682. 5.
Wskaźnik trudności. Według mojego algorytmu wskaźnik wyniósł 69 punktów. 1392. 966. 15.
Maksymalne nachylenie na jednym kilometrze wynosi 5.9 % 1388. 974. 20.
Maksymalne nachylenie na 500 metrach wynosi 8.5 % 1133. 787. 16.
Maksymalne nachylenie na 100 metrach wyniosło 10 % 1337. 971. 21.
  • 1.4%
  • 4.1%
  • 5.9%
  • 2.7%

Oto pełny opis wszystkich punktów na mapie: